ΦΕΣΤΙΒΑΛ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΚΚΕ - 50 ΧΡΟΝΙΑ ΚΝΕ - Λεωφορεία για το Πάρκο «Αντ. Τρίτσης»
- Λεπτομέρειες
- Δημοσιεύτηκε στις Πέμπτη, 20 September 2018 10:01
Οι Οργανώσεις του ΚΚΕ και της ΚΝΕ βάζουν λεωφορεία για το Φεστιβάλ 100 Χρόνια ΚΚΕ - 50 Χρόνια ΚΝΕ, στο Πάρκο «Αντ. Τρίτσης».
Μέχρι στιγμής έχουν ανακοινωθεί τα εξής:
Για το τριήμερο εκδηλώσεων του Φεστιβάλ, οι Οργανώσεις του ΚΚΕ και της ΚΝΕ δρομολογούν πούλμαν. Πιο συγκεκριμένα:
Πειραιάς
- Κέντρο Πειραιά: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30, Δημοτικό Θέατρο και Σάββατο στις 18.00, Δημοτικό Θέατρο και Αγ. Σοφία (Σαλαμίνος και Βλαχάκου).
- Πέραμα: Κάθε μέρα στις 18.00, Λ. Ειρήνης 73.
- Κερατσίνι: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30, πλ. Λαού (Ταμπούρια) και Σάββατο στις 18.00, πλατεία Λαού (Ταμπούρια), Λ. Λαμπράκη & Π. Φύσσα (Αμφιάλη), πλ. Χαραυγής (πρ. Μισαηλίδη), πλ. Κοσκινά (πρ. Ευφραιμίδη - Δραπετσώνα).
- Νίκαια: Κάθε μέρα, στις 18:00 από: πλατεία Κουμπάκη (Νεάπολη), πλ. Χαλκηδόνας, Περιβολάκι και Γενικό Κρατικό.
- Κορυδαλλός: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 18.00, Πνευματικό Κέντρο (Πλειάδες - Λ. Λαμπράκη).
Γαλάτσι: Σάββατο, 18.00, Παλιό Τέρμα (Γαλατσίου και Βεΐκου).
Νέος Κόσμος: Σάββατο, 18:15 από Φραντζή και Ηλία Ηλίου.
Κουκάκι: Σάββατο, 18:30 από Πάρκινγκ Σταθμού Μετρό Συγγρού-Φιξ (Συγγρού και Φραντζή).
Πλ. Κολιάτσου: Σάββατο στις 18.00.
Πατήσια: Σάββατο, 18.00 από τέρμα Πατησίων στην τράπεζα Πειραιώς.
Ανατολικές Συνοικίες
- Βύρωνας: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 18:00 από πλατεία Εθνικής Αντίστασης (Ταπητουργείο).
- Ζωγράφου: Πέμπτη - Παρασκευή 18.30 και Σάββατο στις 18:00 από διασταύρωση Ούλοφ Πάλμε και Παπάγου.
- Ηλιούπολη: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 18:00 από Μουσείο Εθνικής Αντίστασης.
- Καισαριανή: Κάθε μέρα στις 18:00 από πλατεία δημάρχου Π. Μακρή.
- Υμηττός: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 18:00 από Αγία Φωτεινή.
- Δάφνη: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 18:00 από Γυμναστική Ακαδημία.
Νότιες Συνοικίες
- Καλλιθέα: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.15 και Σάββατο στις 17.30 από πλ. Δαβάκη.
- Ν. Σμύρνη: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 17.00, πλατεία Αγ. Φωτεινής (Polis Park).
- Μπραχάμι: Πέμπτη στις 18.15, Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 17.15, Αγ. Δημητρίου (πλ. Ελ. Βενιζέλου).
- Π. Φάληρο: Πέμπτη και Παρασκευή στις 18.00 και Σάββατο στις 16.45, Αμφιθέας (πλ. Ντάβαρη).
- Γλυφάδα: Παρασκευή και Σάββατο στις 18.00, Αγ. Τρύφωνα
- Ελληνικό: Παρασκευή στις 18.10 και Σάββατο στις 17.15, πλ. Σουρμένων.
- Αργυρούπολη: Παρασκευή στις 18.20 και Σάββατο στις 17.30, δημαρχείο Αργυρούπολης.
- Αλιμος: Παρασκευή και Σάββατο στις 18.00, Δωδεκανήσου 65.
Μεσόγεια - Λαυρεωτική (κάθε μέρα):
- Γέρακας: 18.30, ΕΛΤΑ (Μαραθώνος 93).
- Γλυκά Νερά: 18.40, πλατεία Βασιλόπουλου.
- Καλύβια: 18.30, δημαρχείο Καλυβίων.
- Κερατέα: 18.20, πλ. Αγίου Δημητρίου.
- Κορωπί: 18.00, «Σκλαβενίτη».
- Παιανία: 18.20, διασταύρωση Λαγού.
- Λαύριο: 18.00, Αγαλμα Μεταλλωρύχων.
- Μαρκόπουλο: 18.40, Φανάρια νεκροταφείου.
- Παλλήνη: 17.30, εκκλησία Αγ. Τρύφωνα.
- Αρτέμιδα: 17.30, Μέδουσα.
- Ν. Μάκρη: 18.00, κεντρική πλατεία.
- Ραφήνα: 18.20, κτίριο πρώην ΟΤΕ
Πηγή: www.902.gr